I když je plešatost a vypadávání vlasů spojováno primárně s muži po padesátce, problém se objevuje i u řady mladších lidí a to jak mužů, tak žen. Všimnout si, že jsou naše kouty stále hlubší a hlubší a že se nám na zátylku objevuje lysina, rozhodně není ničím příjemným. Existuje ovšem nějaké řešení, které by mohlo progres zatavit? Jasně, že ano! Předtím, než dočtete tento článek vás seznámím s dvěma jednoduchými tipy, která vaše vlasy ochrání!

Pokud vás již nebaví neustále googlit “jak zabránit vypadávání vlasů”, pak vám tento článek rozhodně pomůže. Za chvíli vám představím ty nejdůležitější domácí procedury pro zastavení vypadávání vlasů.

Co plešatění, kouty a vypadávání vlasů způsobuje?

Proto, abyste dokázali svého soka pokořit, se o něm nejprve musíte něco dozvědět. Co způsobuje vypadávání vlasů? Samozřejmě existuje několik faktorů, které ve vašem případě zabraňují růstu zdravých a silných vlasů. Obecně se nejčastěji jedná o:

  • dlouhotrvající stres
  • nevhodnou dietu
  • nedostatek vitaminů a minerálů
  • barvení vlasů
  • poruchy štítné žlázy
  • genetické predispozice
  • mužská či ženská alopecie

Domácí péče proti plešatosti

1. Kondicionéry, krémy a masáže pokožky hlavy

Masáž pokožky hlavy společně s aplikací krému či kondicionéru zabere každý den maximálně 2 minuty. Nemusíte to vůbec přehánět, hlavně v případě, že ještě máte na hlavě plno vlasů, nebo ne? Důležité je, abyste tuto proceduru prováděli pravidelně. Musíte si pamatovat, že užívání kondicionéru/krému každý den po dobu alespoň 3 týdnů je tím, co se počítá. Zkuste najít šetrný šetrný produkt, který neobsahuje alkohol. Proč? Protože alkohol může spoustu alergickou reakci pokožky hlavy, čemuž bychom se rádi vyhnuli. Co se masáže týče, můžete ji provádět za pomocí prstů, či masážní pomůcky. Při pravidelné aplikaci se nezpomalí pouze vypadávání vlasů v kritických místech, ale po celé hlavě.

2. Vhodní dieta a výživa

Občas nám tělo dává zvýšeným množstvím vypadaných vlasů najevo, že mu něco schází. Pokud si tedy všimnete, že vám postupně vypadávají vlasy, zkontrolujte, zdali máte dostatečně bohatý jídelníček. Zkuste svou dietu obohatit o produkty bohaté na železo, omega-3, vitaminy A a E a zinek. Jezte více ryb, ořechů, ovoce a zeleniny. Můžete také sáhnout po doplňcích stravy, které zvýší množství vitaminu D, železa, zinku a hořčíku v krvi.

Pokud má problém s vypadáváním vlasů genetický základ, nebo jej způsobuje nějaké onemocnění (hypotyroidismus), pak nemusí být domácí péče tak efektivní, jako když problém způsobují slabé folikuly. V tomto případě je na místě navštívit specialistu a to ať už trichologa, tak endokrinologia. Během návštěvy váš stav specialista zkontroluje a určí vhodný léčebný plán. Pokud ale za vypadáváním vlasů nestojí jasné onemocnění, pak domácí péče o pokožku hlavy rozhodně pomůže.